przesilenie wiosenne,

2017-03-22

Równonoc wiosenna - jest to równonoc, po nastąpieniu której Słońce przez pół roku będzie oświetlać mocniej tę półkulę a słabiej półkulę drugą . Przypadająca na noc z 20 na 21 marca. To czas odnowy, powrotu światła słonecznego i nowego życia.

Po równonoc wiosenna, później dni będą coraz dłuższe. Astronomiczna wiosna potrwa do przesilenia letniego – wówczas następuje najdłuższy dzień w roku. Przez najbliższe sześć miesięcy (do momentu równonocy jesiennej) to „nasz” biegun północny będzie lepiej oświetlony przez Słońce, dzięki czemu dzień będzie dłuższy. Z kolei na półkuli południowej równonoc marcowa oznacza początek astronomicznej jesieni.

Już niedługo zakwitną wiosenne kwiatki : krokusy, przebiśniegi, tulipany, hiacynty. Wiosna to magiczny czas, rozbudzenia zmysły i życia po długiej zimie. Świat nabiera barwy i życia. Niedługo potem będą Święta Wielka Noc.

Chociaż to zima ciągnie się koło pół roku , to wiosna i lato jest więcej okazji do modnych eksperymentów z ubraniami i butami. Chociaż kozaki i botki są już klasyką, to odtąd bardzo chętnie zmieniamy obuwie na coś lekkiego zwiewnego jak buty sportowe, trampki slip on, baletki i mokasyny i półbuty. Niedługo potem zaczniemy zmienić także obuwia na rzecz sandały i klapki, japonki i szpilki.

Nowe kolekcje butów i ubrań wiosennych i letnich czeka na klientów w sklepach i hurtowniach. A jak będą deszczowe dni, to zawsze możemy także kupować parasole i kalosze. Czekamy teraz na pogodę!


(Źródło Internet)

pixel